Неділя, 18.11.2018, 12:44
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Життя в ДЛОК "СОКІЛ"

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА У ТАБОРІ „СІЧ СОКОЛИНА”- КРОК ДО САМОВИЗНАЧЕННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
 Молодій людині дуже важко в сучасному світі правильно зорієнтуватися в складному світі професій без порад кваліфікованих фахівців, а саме: психологів, профконсультантів, соціологів. Суспільству потрібні спеціалісти різних професій. Тому, обираючи професію, необхідно узгодити свій професійний вибір з потребами сучасного ринку праці, потребами роботодавців у кваліфікованих кадрах, а це одна з важливих умов вибору. Праця людини ніколи не може бути особистою справою, вона завжди має суспільне значення.

 Саме в юнацькі роки випадає один із найбільш відповідальних життєвих виборів - вибір професійного шляху, який має кардинальне значення для всього подальшого життя. При чому цей вибір необхідно зробити ще в період навчання в школі. Тому, своє майбутнє юнаки та дівчата повинні визначити ще задовго до останнього шкільного дзвінка, а тут замало порад батьків, вчителів, друзів – необхідна допомога кваліфікованих спеціалістів.

 24-25 липня 2008 року в таборі „Січ Соколина”, який знаходиться на базі ДЛОК „Сокіл” с.Сокіл Галицьким районним центром зайнятості був проведений профорієнтаційний семінар „Як обирати професію?”, метою якого була допомога учнівській молоді правильно обрати майбутню професію враховуючи потреби сучасного ринку праці та знайти своє місце в житті.

 Під час проведення даного заходу головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Гамлява Н.Л. охарактеризувала ситуацію на сучасному ринку праці, надала багато корисної інформації про перелік тих професій, які користуються найбільшим попитом (використовуючи барометр професій) для допомоги молоді зробити правильний вибір у нинішніх економічних умовах. Адже ситуація, що склалась в країні та в економіці, зокрема, диктує свої умови – „зайвою” на ринку праці стала частина людей різних професій та фахів. Але є такі професії, оволодіння якими не дозволить людині пізнати на собі слово „безробітний”, таких професій є багато. Кожна з них має своє місце на ринку праці, і саме ринок праці диктує попит на ту чи іншу професію.

 „Хочу-можу-треба” - ця формула вибору професії була використана спеціалістом у спілкуванні з учнями, тому що завдання служби зайнятості допомогти молоді погодити свої професійні плани з потребами суспільства.

 З метою визначення своїх здібностей школярам Гамлява Н.Л. запропонувала дати відповіді на запитання диференційно-діагностичного опитувальника, пройти психогеометричний тест, за допомогою рольових ігор було проведено майстер-клас з молоддю на висвітлення запитань : ”Наскільки важлива професія в житті людини?” , „Хто і що впливає на вибір професії?”, „Чи підтримують батьки ваш вибір, чи допомагають вам у виборі професії?”

 На завершення профорієнтаційної зустрічі з учнівською молоддю головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Гамлява Н.Л. висловила сподівання, що ця зустріч не пройшла марно і побажала учням обрати ту професію, яка б приносила їм матеріальне та моральне задоволення, а суспільству користь. В свою чергу ділячись враженнями про проведений профорієнтаційний захід Галицьким РЦЗ школярі щиро зізнались, що отримали багато нової та корисної інформації , яка дозволила розширити уявлення про світ професій, більше дізнались про свої можливості, про послуги служби зайнятості, а також про потреби ринку праці в працівниках робітничих професій.
null
nullДжерело: http://ww2.gov.if.ua/galytska/ua/709.htm?1541959486=116326305cdc1a84fb5e42233dbbbe3a
Категорія: Життя в ДЛОК "СОКІЛ" | Додав: defaultNick (25.05.2009)
Переглядів: 3334 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: